Новини

«Концерн Хлібпром» долучається до здачі макулатури заради збереження природних ресурсів
До Дня довкілля, який щороку відзначається міжнародною спільнотою 18 квітня, ПАТ «Концерн Хлібпром» підбило підсумки роботи в напрямку екологічності та енергозбереження. Так два флагмани «Концерну Хлібпром» — Львівський хлібозавод № 5 та Вінницяхліб за минулий рік та перший квартал 2010 року здали на переробку близько 14 тонн макулатури. У перерахунку цих показників на ресурси нам вдалося зберегти 238 дерев, 364 тис. л води, пального та 56 тис. кіловат-годин електроенергії*.
За 2009 рік ВП Львівський хлібозавод № 5 здав на переробку близько 8 тон макулатури, а ВП Вінницяхліб — 6 тон макулатури та 1,5 тони ПЕТ-тари. Окрім того, підприємства концерну регулярно здають на утилізацію згідно чинного законодавства кондитерську тару з під маслянистої упаковки, відпрацьовані шини, мастила, люмінесцентні лампи тощо.
Як розповіла начальник господарського відділу Львівського хлібозаводу № 5 Галина Степанівна Борінець, макулатуру на «П’ятому» хлібозаводі розпочали сортувати та здавати з липня 2008 року. Насамперед, це паперові коробки з під сировини, використаний офісний папір, документи, у яких закінчився термін зберігання в архіві тощо. Незабаром також планується запровадити сортування та здачу поліетиленової тари.
З 2009 року в концерні розпочалось впровадження програми «Зелений офіс», мета якої — пропагування розумного енерго та водоспоживання. За цей час на підприємствах «Концерну Хлібпром» було також реалізовано кілька проектів спрямованих на енергозбереження та раціональне використання природних ресурсів. Екологічну ідеологію, що пропагується на підприємстві, співробітники Концерну поширюють і на свої власні квартири, ставлення до довкілля поза роботою.
* За офіційними підрахунками, якщо вдруге переробити тонну паперу, можна заощадити 17 дорослих дерев, 26 тисяч літрів води, три кубометри плодоносної землі, 240 літрів пального, 4000 кіловат-годин електроенергії. А для вторинної переробки паперу потрібно майже в два рази менше енергії, ніж для її первинного виробництва з дерева, при цьому шкідливі викиди зменшуються більш, ніж на 70%.